Sınavlar Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaanasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı

YazarMesaj
Admin
Kurucu
Kurucu
Admin

Erkek Boğa At

2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı Empty
MesajKonu: 2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı   2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı Icon_minitimePerş. Ekim 17, 2013 4:22 pm

Arkadaşlar kendim için hazırladığım ders çalışma planını yayınlıyorum. Ancak bu çalışma planı sadece lisans mezunları ve kpss-b için uygundur.

2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı HasgmPuLER

2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı Bqh6Y4HOS7

2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı NRamuUBNih

2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı 7KPpSRHi8g

--> Çalışma planının toplam süresi 24 hafta (6 ay) dır.
- 1. ve 16. haftalar arası konu çalışma haftası (4 ay)
- 17. ve 20. haftalar arası tekrar haftası (1 Ay)
- 21. ve 24. haftalar arası deneme haftası (1 Ay)

--> Çalışma planı haftalık çalışma şeklindedir. Yani o haftaki dersleri istediğiniz sürede bitirebilirsiniz. Ama yine de bir program çerçevesinde çalışmak isterseniz aşağıdaki resimdeki gibi bir uygulama yapabilirsiniz.

2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı HUVmCjkrz5

Yukarıdaki programlara göre haftada matematik için 2 saat, geometri için 1 saat, türkçe için 1 saat, tarih için 2 saat, coğrafya için 1 saat, anayasa için 1 saat ayırabilirsiniz. Ancak bu saatler sadece konu çalışma için olmalıdır. Testler için ayrı zaman ayırırsınız.

--> Konu çalışmalarını ilk 16 haftaya yani 4 aylık bir zaman dilimine yaydım. İsteyenler bu süreyi kendilerine göre kısaltabilir. Sınavın 5 Temmuz olduğunu da unutmayın.

--> Hafta sonlarını test çalışmalarına ayırdım. Bu demek değildir ki sadece hafta sonu test çözülecek. Konuları öğrendiğiniz günün akşamı da test çözün. O şekilde öğrendikleriniz daha akılda kalıcı olacaktır.

--> 17. ve 20. haftalar arasını (1 ay) tekrar haftası olarak belirledim. Bu zaman dilinde öğrendiğiniz konulardan çıkardığınız özetleri kullanarak çalışabilirsiniz. Yine bu haftalarda da bol bol soru çözün.

--> Denemeleri 5. haftadan itibaren başlattım. Şimdi bazılarınız diyecektir, daha konuları öğrenmedik deneme yapılır mı diye. Ancak bu size sınav stratejisi oluşturmada ve süreyi nasıl kullanacağınıza yardımcı olacaktır.

--> Toplam deneme sayısı 35 adettir. Son 1 ayda 15 adet deneme vardır. İsteyenler daha fazla deneme de çözebilir. Sizlere tavsiyem denemeleriniz çözümlü olsun.

Çalışma planı için indirme linkleri:

alıntıdır: frmtr.com
http://www.sinavzamani.net

2014 KPSS Çalışma Metodu ve Programı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KPSS Çalışma Notları
» Çalışma Ekonomisi ve Endüstri Dersi Konu Dağılımı ve Oranları
» Hem KPSS-B hem de KPSS-A kadrosuna aynı anda başvuralabilir mi Sorusuna Cevap
» KPSS-B KPSS B Hakkında Bilgi
» HAFTALIK DERS ÇALIŞMA PLANLARI